176
Ni to jedzie, ni to stoi

Ni to jedzie, ni to stoi

Ni to jedzie, ni to stoiPotrzeba ruchu jest ogromna. Nie każdy jednak ma siły an to, by po całym dniu pracy wyciągnąć rower i udać się na przejażdżkę. Idealnym rozwiązaniem dla tych osób są rowery stacjonarne.
Urządzenie to wymaga miejsca, w którym nie będzie przeszkadzać domownikom. Rowery te mają ten minus, że nie można ich złożyć i przechowywać w szafie, dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniej przestrzeni dla tego sprzętu.
Z rowerów stacjonarnych można korzystać nie tylko w domu, ale także, w coraz popularniejszych, klubach fitness. Jest ich tam bez miara.
Ich zdecydowaną zaletą jest to, że można na nich jeździć zarówno w deszczu, jak i w prażące słońce. Gdy wieje lub pada grad.
Kolejnym plusem jest to, że z z rowerów stacjonarnych mogą korzystać osoby zarówno młodsze, jak i starsze.
Minusem na pewno jest to, że jazda na rowerze stacjonarnym nie jest aż tak zajmująca, jak w przypadku standardowego roweru. Rowery stacjonarne mają to do siebie, że podczas jazdy na nich nie zmieniają się krajobrazy, a ciężko się tak jeździ, gdy trasy pokonywanej nie widać. To nie jest to samo, co w sytuacji, gdy chwytamy za BMX i ruszamy szaleć po skateparku, czy też wsiadamy na holenderkę i jedziemy przed siebie.
Mimo wszystko rowery stacjonarne są bardzo pożyteczne i wiele dobrego mogą wnieść w życie osób, które takie rowery posiadają. Może nie wykona się na nich podskoku, jak na BMX’e, ale na pewno jeżdżąc na nich można poprawić swoją kondycję i zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Oczywiście, gdy korzysta się z roweru regularnie.

Podobne artykuły

About the author: