Jak kupić najlepszy kask rowerowy?

Świat kolarstwa z każdym dniem zyskuje nowych fanów. Szczególnie w cieplejszych miesiącach ludzie zabierają swoje rowery na przejażdżki lub do pracy. Problem w tym, że nie wszyscy zwracają uwagę na ryzyko związane z jazdą na rowerze. Lub jeśli są ich świadomi, nadal zaniedbują niezbędne środki ochronne.

Należy zdawać sobie sprawę, że podczas jazdy rowerem po drodze istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku. Nie zawsze kończą się one bardzo poważnie, ale się zdarzają. Całe ciało jest narażone na urazy, ale głowa jest bardzo delikatna i należy podjąć środki zapobiegające uszkodzeniu tego obszaru.

Mówienie, że noszenie kasku nie ochroni cię, jeśli uderzysz w samochód, jest tylko wymówką. Tylko jeden na cztery urazy głowy jest spowodowany zderzeniem z pojazdem. Istnieją inne przyczyny urazów głowy, takie jak na przykład zderzenia z gałęziami.

Każdy rodzaj wypadku może spowodować obrażenia ciała. Jednak noszenie kasków zapobiega 85% urazów głowy. Lepiej jest uniknąć uderzenia w tę część ciała, ponieważ może to mieć bardzo poważne konsekwencje. Kupując rower, pamiętaj, aby zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria i środki bezpieczeństwa. Chroń swoje życie podczas jazdy zarówno po drogach międzymiastowych, jak i miejskich.

Jak kupić najlepszy kask rowerowy?

Ale nie chodzi tylko o użycie jakiegokolwiek starego kasku. Jeśli nie masz pojęcia, jaki kask rowerowy wybrać, oto kilka wskazówek, jak wybrać ten właściwy. W dzisiejszych czasach istnieje wiele marek i modeli. Jednak wybierając się do sklepu należy wziąć pod uwagę następujące cechy: wagę, wentylację, dopasowanie potyliczne i rozmiar. Opiszmy każdą z cech, abyś mógł lepiej zrozumieć.

Waga kasku

Waga kasku jest czynnikiem często pomijanym przez rowerzystów, zwłaszcza tych jeżdżących po mieście. Tani kask rowerowy może ważyć od 300 do 320 gramów. Przy dłuższej jeździe może to stanowić problem. Zbyt duża waga może oznaczać zakończenie dnia z bólem głowy lub szyi. Wysokiej jakości kask powinien ważyć od 180 do 190 gramów.

Szczeliny wentylacyjne

Podczas jazdy na rowerze powinieneś upewnić się, że masz wystarczającą wentylację, ponieważ to właśnie tam regulowana jest temperatura ciała. Wysokie letnie temperatury są bardzo nieprzyjemne, jeśli kask nie ma wystarczających otworów.Najlepsze kaski rowerowe mają więcej otworów niż kaski gorszej jakości. To nie tylko sprawi, że będzie Ci chłodniej, ale ten czynnik jest związany z wagą. Im więcej szczelin, tym mniej materiału, co przekłada się na lżejszy kask.

Dopasowanie potyliczne

Kask powinien być nie tylko wygodny, ale również dobrze dopasowany. Paski powinny tworzyć literę Y pod uszami. Nie powinny one wywierać nacisku, ale powinny być na tyle dobrze dopasowane, aby uniemożliwić poruszanie się.

Rozmiar kasku

Podobnie jak rowery, kaski również mają swój rozmiar i musisz znać swój rozmiar, aby kupić kask, który najlepiej na Ciebie pasuje. Rozmiar jest wskazywany przez pomiar obwodu głowy. Zanim więc wybierzesz się do sklepu, zrób pomiary, aby łatwiej było wybrać ten właściwy. Kask nigdy nie powinien być za ciasny lub za luźny, powinien być dopasowany i wygodny. Podczas przymierzania nie zakładaj go tylko na głowę, ale zapnij i zaciśnij paski. Potrząśnij głową i upewnij się, że nie rusza się z miejsca.

W tym artykule przedstawione są najlepsze kaski rowerowe tego roku – zobacz, co warto kupić: bikepress.pl