Kaski rowerowe – rodzaje, dlaczego warto mieć

Kaski rowerowe – rodzaje, dlaczego warto mieć
Głowę należy chronić, bo tam mamy wiedzę, pamiętamy różne wydarzenia. Podczas jazdy rowerem miejskim lub górskim, zadbaj o bezpieczeństwo. Zabieraj kask i dopiero wyrusz na wycieczkę. Przeczytaj o jego zaletach, bo wad to raczej nie ma zbyt wielu.

Kask na rower – jaki materiał?
Wykonane muszą być z wytrzymałych tworzyw. Lepiej wybrać twardsze kaski rowerowe chroniące głowę skuteczniej niż inne. Wewnętrzny materiał amortyzuje, a zewnętrzny ma być trwały. Pierwszy to gąbka lub pianka. Kask na głowie nie może być odchylony do tyłu. Nie chroni wtedy przed urazami. Idealnie nałożony jest w pozycji poziomej.

Kaski rowerowe – rodzaje
Kask MTB – do miasta i w góry
Nadają się do jazdy w różnych warunkach. Dla osób lubiących przejechać się po ścieżce miejskiej i tych, które lubią górskie wyprawy będące wyzwaniem i ciekawą przygodą. Ważna jest wentylacja, a to zapewniają kaski rowerowe mtb mające również daszek chroniący przed słońcem. Możliwy jest jego demontaż. Nie ważą dużo i dzięki temu wygodnie się w nich jedzie.

Kask fullface
Zasłaniają głowę i trochę twarzy. Odpiąć można odsłonę podbródkową i daszek. Mogą być zamontowane gogle. Dostępne w różnych kolorach, przypominają motocyklowe.

Kask szosowy
Służy do jazdy wyścigowej. Z wyglądu podobne do kasków mtb. Wymienne wkładki z siatki lub bez niej. Nie są ciężkie. Kolarze używają ich na wyścigach.

Kaski miejskie
Do jazdy rowerem po mieście zamiast spacerowania. Będzie szybciej, a rower można przypiąć i wstąpić po coś do sklepu.

Kaski na rower – jak kupować?
Wybór jest istotny i koniecznie trzeba przymierzyć kask rowerowy przed zakupem. Pokrętło regulacyjne zapewnia dopasowanie do głowy i twarzy. Kobiety i mężczyźni mający długie włosy powinni wybrać kaski rowerowe z regulacją umożliwiającą wpasowanie kucyka. Trzeba dobrać do tego, gdzie jeździmy na co dzień. Należy zmierzyć obwód czaszki w połowie czoła w tym miejscu, trzyma się kask.

Kaski rowerowe – wiele korzyści
W miastach zdarzają się różne wypadki. Szczególnie gdy rowerzyści jadą ulicą, ale nie tylko. Na ścieżce rowerowej również może dojść do kolizji. Osoby mające rowery górskie jadą szybko i często mają kask. Osoby jadące miejskim rowerem nie zawsze zakładają. Warto jednak mieć na głowie kask rowerowy zapewniający bezpieczeństwo. Wieczorem ważne są elementy odblaskowe, które sprawią, że osoba jadąca będzie lepiej widoczna.

Jak widać, istnieje wiele rodzajów kasków rowerowych. Wśród nich wybierzesz coś dla siebie. Dostępne w sklepach internetowych oraz stacjonarnie.

Aktywność fizyczna i jazda na rowerze

One thought on “Kaski rowerowe – rodzaje, dlaczego warto mieć

Dodaj komentarz