Podstawowe akcesoria rowerowe – co warto mieć?

Podstawowe akcesoria rowerowe – co warto mieć?
Rowerem można jeździć przez cały rok. Przeszkadza jedynie większa ilość śniegu, deszcz padający przez większość dnia. Inne warunki pogodowe są odpowiednie do jazdy. Rower – jakie części i akcesoria są ważne? Przeczytaj o ważnych akcesoriach i częściach do roweru.

Pompka – do pompowania powietrza
Podstawowym sprzętem na trasie jest pompka rowerowa odpowiednia do wentylków. Szybko napompujesz i zyskasz czas. Bez niej będziesz dłużej wracać do domu i prowadzić rower. Jechać można tramwajem, ale trzeba długo czekać. Szczególnie w weekendy i jazda rowerem jest lepsza.

Opony, dętki – w razie szkła na drodze
Bywa różnie i możemy przebić koło. Do naprawy niezbędne będą dętki i opony dopasowane do rozmiaru koła. To ważne, bo z pozoru wszystkie wyglądają tak samo. Odwiedzić serwis rowerowy i tam specjalista doradzi i założy nowe opony.

Dzwonki, trąbki – na pieszych idących po ścieżce rowerowej
Zdarza się, że ktoś zbyt wolno jedzie i nie da go wyminąć. Ścieżki rowerowe są wąskie i nie zawsze jest miejsce. Czasami też idą piesi obok siebie, rowerzyści jadą w ten sposób. To tylko niektóre sytuacje, kiedy potrzebny jest dzwonek rowerowy na kierownicy. Na tyle głośny, żeby był słyszalny na ruchliwej ulicy. Ludzie też mają słuchawki w uszach, telefon w dłoni i nie słyszą. Nie powinni chodzić po ścieżce rowerowej, ale zdarza im się wejść. Gdzie uwagi jest głośna trąbka rowerowa dająca odgłos słyszalny w większości sytuacji. Ważne, żeby dźwięk był głośny, bo inaczej dojdzie do wypadku na drodze. Samochody mają głośny klakson i rowerzyści też powinni dysponować podobnym.

Siodełko – ciągle w użyciu
Oprócz kół to podstawowa część rowerowa. Służy do siedzenia podczas jazdy i musi być wygodne dostosowane do roweru. Ustawione na odpowiedniej wysokości siodełko rowerowe zapewni przyjemność z jazdy. Wykonane z wytrzymałych materiałów i wiele do wyboru w sklepach.

Inne niezbędne części rowerowe
Rower składa się z wielu elementów. Nie widzimy ich na pierwszy rzut oka. Warto znaleźć sklep z częściami rowerowymi i zobaczyć kategorie. Wtedy dowiemy się, co kupić do naszego roweru. Podpowie też sprzedawca w sklepie online lub stacjonarnym. Szprychy, łańcuchy, pedały, kierownica i uchwyty do niej, hamulce, klocki hamulcowe. Przydadzą się właścicielom sklepów z częściami, osobom, które umieją samodzielnie naprawić rower.

Jak widać, jest sporo części rowerowych. O jednych wiemy, a inne są ukryte, niezależnie od modelu roweru ważny jest regularny przegląd. Kupno części lub skorzystanie z usług serwisu.