Top 4 gier dla miłośników jazdy na rowerze

Adrenalina jest tym, co szczególnie przyciąga miłośników wyczynowej jazdy na rowerze. Dzięki pokonywaniu kolejnych wyzwań potrafią zmierzyć się ze swoimi lękami, a także mogą pokazać swoją zręczność i zwinność. Jednocześnie dbają oni o to, aby środowisko, w którym dochodzi, np. do zawodów było bezpieczne tak, aby również i kolejnego dnia mogli kontynuować swoje zmagania. Wyczynowy charakter jazdy na rowerze towarzyszy również miłośnikom tej zabawy, którzy jednocześnie lubią spędzać czas przed komputerem lub przy konsoli. Właśnie dla nich regularnie wypuszczane są tytułu odwzorowujące ten wyjątkowy sport. Jakim grom powinni przyjrzeć się miłośnicy jazdy na rowerze?

Czy jazda wyczynowa na rowerze wiąże się z hazardem?

Na początku warto zaznaczyć, że chęć przezwyciężenia lęku, która towarzyszy jeździe na rowerze jest tym samym uczuciem, które mają osoby spędzające czas w kasynie. Możliwość sprawdzenia swoich ograniczeń jest niezwykle motywująca. Podobnie jak kasyno (a te najlepsze kasyna na żywo warto sprawdzić pod tym linkiem), jazda na rowerze wymaga podejmowania szybkich i właściwych decyzji, a także pozwala na działanie wbrew rutynie. Choć część graczy siedzących w domu może zdecydować się na grę w kasynie internetowym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoje pieniądze przeznaczyli raczej na określoną grę, która później nie będzie wymagała od nich wkładania dodatkowych funduszy, aby móc kontynuować dobrą zabawę.

1. Pro Cycling Manager 2021

Omawianie tytułów skupiających się na kolarstwie koniecznie należy zacząć od dwudziestej pierwszej części serii najlepiej znanych menadżerów kolarskich. Pro Cycling Manager 2021 to tytuł, w którym możemy stanąć na czele wybranej przez nas drużyny kolarskiej, którą następnie prowadzimy do zwycięstwa. W grze z powodzeniem możemy zdecydować się również na wcielenie się z konkretnego zawodnika, którym będziemy wspinać się na sam szczyt kolarskiej tabeli. Tytuł ten zaopatrzono w różnorodne licencje. Dzięki nim na trasie znajdziemy ponad 80 zespołów i 800 kolarzy. Co więcej, gra oddaje nam w ręce ponad 260 wyścigów, a także 700 etapów. Wszystkie są doskonale znane z rzeczywiście odbywających się zawodów kolarskich, wśród których najznamienitszym etapem jest Tour de France 2021. Gra umożliwia nam wcielenie się m.in. w dyrektora sportowego ekipy kolarskiej. Ten tryb kariery pozwala zarówno na stworzenie własnego zespołu od podstaw, jak i wzięcie w opiekę istniejącą już drużynę.

2. Tour de France 2021

Kolejnym tytułem, któremu warto poświęcić uwagę, jest Tour de France 2021. Gra związana jest z tymi najsłynniejszymi na świecie zawodami, w których wcielić się możemy zarówno w pojedynczego gracza, jak i w całą drużynę. Ten symulator kolarstwa ma oficjalną licencję Tour de France 2021. Dzięki temu gracze mogą wziąć udział we wszystkich 21 etapach charakterystycznych dla sezonu 2021. Co więcej, gra została rozszerzona o dodatkowe wyścigi, które faktycznie mają miejsce w rzeczywistości. Wśród nich możemy wymienić m.in.  Paryż-Nicea czy Paryż-Roubaix. W rozgrywce możemy spotkać również objętych licencją zawodników i światowej renomy zespoły kolarskie. Dzięki trybowi Pro Leader możemy stworzyć własnego zawodnika, nadając mu jeden z dostępnych profili. Decyzje podejmowane na tym etapie znajdą swoje odzwierciedlenie w dalszych zmaganiach. Zręcznościowy model jazdy został uzupełniony o rozwiązania mające nadać wyścigowi w pełni realistyczny charakter.

3. Descenders

Miłośnicy jazdy na rowerze przyznają, że jedną z najbardziej interesujących i ekscytujących rozrywek jest ekstremalne kolarstwo górskie, czyli downhill. Zabawę, która daje większy zastrzyk adrenaliny niż gra w kasynie z pewnością zapewni Descenders. Jest to gra z 2019 roku, w której gracze mogą wcielić się w jeden z trzech zespołów starających się o zdobycie najlepszych możliwych wyników tak, aby móc przodować w comiesięcznych podsumowaniach. Podstawą, na której opiera się cała rozgrywka, jest zjeżdżanie rowerem po górskich stokach, których stromizna wymaga od nas niemałego refleksu. Co więcej, tytuł pozwala na proceduralne generowanie poszczególnych torów. Dzięki temu nie będziemy narzekać na monotonię, ponieważ każdy zjazd będzie różnił się od innych. Obecnie tytuł dostępny jest zarówno na PC, jak i na konsolach.

4. Lonely Mountains Downhill

Na koniec warto zwrócić uwagę na zręcznościówkę również nawiązującą do kolarstwa górskiego. Lonely Mountains Downhill będziemy jeździć po trasach cechujących się swobodną, otwartą strukturą. Wyróżnikiem gry jest to, że nie stara się ona wiernie odzwierciedlać kolarstwa górskiego, a raczej stawia na bardziej zręcznościową zabawę. W grze mamy możliwość wybrania jednej z wielu różnorodnych gór. Każda z nich jest zobrazowana za pomocą wielkiej, otwartej mapy. Dzięki temu sami możemy zdecydować, w jaki sposób i jaką trasą zjedziemy po stromym stoku. Rozgrywka oferuje nieco abstrakcyjną grafikę, pozwala jednak na dzielenie się swoimi wynikami w sieci, co umożliwia nam rywalizację z graczami z całego świata. Rozbudowany silnik fizyczny zadba również o efektowne symulowanie kraks, które spotkają naszą postać.