Żel energetyczny dla kolarzy – co to jest?

Masz w planach dłuższą rowerową wycieczkę? A może planujesz wziąć udział w prawdziwych kolarskich zawodach, dlatego teraz szukasz informacji na temat tego, jak właściwie się do nich przygotować? W obu przypadkach sprawdzi się u ciebie dokładnie ten sam produkt.

Tego nie wiedziałeś o żelach energetycznych dla kolarzy

To żel energetyczny dla kolarzy, czyli szybkie do przyswojenia źródło energii i sił do jazdy. Żele energetyczne znajdziesz w sklepach sportowych na dziale ze zdrowymi przekąskami. Możesz ich też poszukać przez Internet. Czasem bywają dostępne nawet w specjalistycznych sklepach ze sprzętem kolarskim.

Żel energetyczny doładuje cię mocą w sytuacji, w której nagle całkowicie opadniesz z sił i zaczniesz mieć wrażenie, że nie dasz rady już przejechać nawet jednego dodatkowego kilometra. Nogi będą się pod tobą uginać, a mięśnie przestaną jakkolwiek współpracować. Jest to właśnie ten moment, w którym trzeba zagwarantować organizmowi nagły dodatkowy zastrzyk glukozy, wprowadzając do niego jakieś węglowodany proste. A żele energetyczny dla kolarzy są ich doskonałym źródłem. W zdecydowanej większości ich skład tworzony jest właśnie przez węglowodany proste, które bardzo szybko są w stanie zasilić zmęczone i obolałe mięśnie. Ale węglowodany to oczywiście nie wszystko. Skład żeli energetycznych częściowo może nawet przypominać skład standardowych żeli izotonicznych, ponieważ w nim również pojawiają się liczne substancje mogące wpłynąć pozytywnie na poziom nawodnienia organizmu. A to również jest ważne.

Nadmierne odwodnienie zawsze skutkuje bowiem zmęczeniem, osłabieniem i brakiem energii

W żelach energetycznych dla kolarzy najfajniejsze jest jednak to, że możesz je spożyć nawet w trakcie jazdy – nie musisz w tym celu zatrzymywać się i schodzić ze swojego roweru. Spożywasz je tak jak zwykły napój. Każdy żel energetyczny dla kolarzy zamknięty jest bowiem w wygodnej saszetce, do której doczepiony jest ustnik. Taki produkt zawsze powinieneś mieć przy sobie. Nigdy nie wiesz, kiedy ci się on przyda.

Więcej artykułów o zdrowych treningach i ćwiczeniach znajdziesz w serwisie https://www.aktualne.pl/.